Sibel Yıldırım 31 Takipçi | 0 Takip

Jennifer Lopez makyajı nasıl yapılır?

2012-11-14 20:10:00
Jennifer Lopez makyajı nasıl yapılır? |  görsel 1

 

Sizde dünyaca ünlü Latin şarkıcı Jennifer Lopez makyajına sahip olmak istermisiniz işte Jennifer Lopez 'in doğal ve gösterişli makyajı için yapılması gerekenler.
 
Kapatıcılar ten renginize uyumlu olsun
Jennifer Lopez makyajının ilk sırrı ten rengi ile uyumlu bir gözaltı kapatıcısıyla gözaltını kapatmak. Kapatıcının ardından yine ten renginizle uyumlu bir krem fondöteni, gözleriniz hariç tüm yüzünüze eşit oranda dağıtın. Max Factor Miracle Touch Compact Fondöten, kolay sürümü ile işinizi kolaylaştıracaktır.
 
Göz kapaklarınız ışıldasın
Göz kapağınıza, yüzünüze sürdüğünüz fondötenin bir ton açık renginde bir kapatıcı ya da fondöteni sürün. Böylelikle göz kapağınıza süreceğiniz far için zemin oluşmasını sağlamış olursunuz. Jennifer Lopez gibi parıltılı göz kapaklarına sahip olmak için kaşınızın altına, bir far fırçası ile ışıltılı bronz tonlarda bir far sürün. Ardından tüm göz kapağınıza, pudra fırçası yardımı ile hafif şekilde pudra sürmeniz makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır. Küçük ve ince bir fırça ile göz kapaklarınıza açık bej ya da toprak tonlarında far sürmeyi unutmayın.
 
Kirpiklerinizi belirginleştirin
Jennifer Lopez gibi kirpiklerinizi belirginleştirmek için, önce kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Çok yoğun bir görüntü oluşmasını istiyorsanız takma kirpik kullanabilirsiniz. Tüketiciler tarafından 2012 yılın en iyi maskarası seçilen L'Oréal 4D Lash Architect Maskara ile takma kirpik etkisi de yaratabilirsiniz. Göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinizin iç kısmına siyah kalem sürün. Göz kapaklarınıza kalem sürerken ucunu dışarı doğru fazla taşırmayın. Gözünüzün bittiği yerde bitirebilirsiniz. Göz pınarlarınızın olduğu kısma bir miktar metalik tonlarda kalem sürerek ışıltı yaratabilirsiniz. Göz kapağınıza sürdüğünüz fardan bir ince bir fırça ile alt kirpik diplerinize sürüp dağıtın. Sadece üst kirpiklerinize rimel sürün, isterseniz iki kat sürebilirsiniz.
 
Yanaklarınızda gül rengini tercih edin
Jennifer Lopez makyajının bir diğer önemli noktası da belirgin elmacık kemikleri. Yanaklarınıza, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için gül rengi tonlarında bir allık sürün. Dilerseniz kahve tonlarında bir allıkta tercih edebilirsiniz. Son olarak dudaklarınızın etrafına, dudak renginizden bir ton koyusu dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın içine ise çok açık tonlarda bej ya da pembe likit ruj sürün. Sadece parlatıcı da sürebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar284
0
0
Yorum Yaz